27.01 2008

interiérová barva DULUX recenze

Zařazeno v: Malířské potřeby

Počet zkušeností: 2

Průměrné hodnocení:

Hodnocení: 4.5/5

Dobrá volba pro malování vašeho bytu

 • Recenze
27.01 2008

Interiérová barva DULUX

Hodnocení: 5.0/5
Autor: marki
Počet recenzí: 7

Dobrá volba pro malování vašeho bytu

Nedávno jsme potřebovali vymalovat dětský pokoj a tak jsme se rozhodli, že nebudeme hledět na cenu a koupíme si opravdu kvalitní barvu, abychom nemuseli třeba malovat zase za rok (i když u dětí je všechno možné :-). Bylo nám nabízeno několik druhů barev, ale doporučena nám byla pouze jedna kvalitní barva právě značky DULUX. Byla sice ještě trošku dražší, než jsme čekali, ale rozhodli jsme se ty peníze do toho investovat. A můžu říct, že nelituji. Jednak co se týká technických parametrů, z toho co jsem si zapamatovala je pro mě důležité, že se při opakovaném natírání může udělat až 20 nátěrů, tzn. že teoreticky vzato už nebudu muset nikdy škrábat zdi, kdežto třeba normální primalex snese max. vrstev 5 a je třeba škrábat.

Pak je zajímavá vlastnost ta, že barva v sobě obsahuje UV filtr, který odráží ultrafialové paprsky, takže barva nevybledne a pokud byste potřebovali kus zdi přetřít třeba po 3 letech, nepujde poznat rozdíl. Tomu bych i věřila (přetírali jsme kousek po jednom roce a opravdu byste nepoznali rozdíl mezi starou a novou barvou). A hlavně, barva je omyvatelná, což je pro dětský pokoj úplně ideální. Po znečištění se špína dá hadříkem lehce smýt. To jsem zkoušela několikrát.

Příjemný zážitek byl i při vlastním malování, protože se malovalo jedna báseň. barva je hustší, takže necáká a hlavně, stačí jeden nátěr, takže zde ušetříte čas a v konečném důsledku možná i ty peníze. Barva se taky výborně nanáší, má dobrou přilnavost, nemusí se několikrát válečkem přetírat. Vřele doporučuji, jsme s touto barvou velmi spokojeni a při dalším malování budeme volit stejně.


Přidat komentář

Komentáře k produktu

Seřadit komentáře: od nejstaršího / od nejnovějšího
 • 22:56, 27. 02. 2010

  CarlosCZ (88.101.134.***)

  Barva je to opravdu kvalitní uznávaná i mezi profi malíři nicméně informace ohledně aplikace jsou dost zavádějící!!! z 1 litru 13-15m2???(info z plechovky z barvou)!!!! ani náhodou nevymalujete.Tato barva se neředí vodou (nebo jen velice málo) na 2,5kg balení max 2dcl vody.proto pokud hodláte zvolit tuto barvu počítejte s rezervou a vemte si ji víc neboť co nase*e víc,nežli to když máte hotové 3 stěny a na 4 stěnu vám barva vyjde sotva na půlku.

 • 17:50, 12. 09. 2009

  Fejfar (188.75.128.***)

  Souhlasím, je to kvalitní barva, slyšel jsem samou chválu a kuchyň jsme vymalovali právě s DULUXem. Ovšem je nutno dodat, že je nutný používat váleček s krátkým vlasem, menším než 18 mm ale ne kratším než 5 mm.

 • 13:38, 07. 05. 2008

  maf (85.207.18.***)

  S tim to nazerem se nede naz nesouhlasit musim se jen pridat.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Obrázky k recenzi

Najdete nás na Facebooku