27.04 2008

Krejčovství - Věra Škachová, Alej Svobody 56, Plzeň recenze

Zařazeno v: Krejčovství

Počet zkušeností: 1

Průměrné hodnocení:

Hodnocení: 1.0/5

Zakázka šití kabátu z vlastní látky (cena = 2803,-Kč) se protáhla od 11.10.2006 až do dnes, kdy mi bylo oznámeno, že žádný kabát nedostanu a bude mi možná vyplaceno pouze 500,-Kč.

 • Recenze
27.04 2008

Krejčovství - Věra Škachová

Hodnocení: 1.0/5
Autor: padrin
Počet recenzí: 1

Zakázka šití kabátu z vlastní látky (cena = 2803,-Kč) se protáhla od 11.10.2006 až do dnes, kdy mi bylo oznámeno, že žádný kabát nedostanu a bude mi možná vyplaceno pouze 500,-Kč.

V srpnu 2006 jsem si vybrala krásné, kvalitní kabátové mikrovlákno 5,20m, cena za 1m byla 539,–Kč, celková cena tedy činila 2.803,–Kč. Protože mi v zimě mělo být 40 let, přála jsem si z něj ušít zimní kabát, a tak se syn s manželem rozhodli mi zaplatit látku i jeho ušití.

V říjnu 2006 jsem zadala práci švadleně Věře Škachové, Krejčovství – Alej Svobody 56, Plzeň. Byla ochotná a domluvily jsme se na střihu. Měl to být kabát mých snů, jelikož jsem žádný takový na trhu nenašla. Měl být s kapucí, dlouhý po kotníky, přiléhavý, aby zvýraznil mou vysokou štíhlou postavu, v krásné šedé barvě s nádechem do modra. Domluvily jsme se. Švadlena vypsala zakázkový list, datum přijetí 11.10.2006, zkouška 20.10.2006, tento datum se neuskutečnil, zásadně nedodržuje pracovní dobu, ani žádný čas, který si se mnou domluvila. Také odmítala napsat mi dohodnutý datum a čas schůzky, že to zásadně nepíše, takže docházelo k tomu, že mi v úterý tvrdila, že dnes tam nemám co dělat, že nejsem objednaná a opět mi odmítla další schůzku potvrdit. Jednoho dne jsem zaklepala, ale nebyla tam již jmenovaná dotyčná švadlena, ale starší paní jménem Fránová a oznámila mi, že mi jde stříhat kabát a že budu velmi krásná, stříbrná lesknoucí se na celou ulici. Vůbec nevěděla o mém šedém mikrovláknu a bývala by mi omylem ušila kabát ze stříbrné podšívky. Okamžitě jsem se telefonicky spojila se švadlenou Škachovou a ta mi slíbila, že bude dělat můj kabát výhradně ona sama, a že paní Fránová ho stříhat ani šít nebude.

Domluvily jsme si termín zkoušky, v tento termín tam však švadlena nebyla, byla na dovolené. Pak zase dlouho dlouho nebyla, a když jsem na ni opět natrefila, tak měla zlomenou nohu a nemohla zakázku dokončit, pak měla vleklé zdravotní problémy s tím spojené a četné operace, jak mi tvrdila, až z toho bylo léto a dovolené.

V říjnu 2007 jsem jí opět navštívila a domluvily jsme se, že mou látku přinese ze skladu a že tentokrát do mých 41. narozenin do poloviny února budu mít kabát hotový. Do Vánoc se stále vymlouvala, že nestíhá, a od ledna 2008 jsme ji všichni členové rodiny – to jsou moji 2 synové, můj manžel a já – začali pravidelně navštěvovat několikrát týdně. Bohužel pracuje pouze 2 dny v týdnu. jinak je tam pouze paní Fránová a ty 3 dny, kdy není zde v Plzni, je prý, jak sama říká , ve svém krejčovském salonu v Německu, kam jezdí autem.

Kabát šít začala, měla jsem radost, prý se na mě šije úžasně a půjde to rychle a hladce. Zkoušela jsem jednou bez podšívky a po celkem krátké době byl kabát hotový, chyběly mu jen dírky a knoflíky, byl krásný a velmi dobře mi seděl. To však bylo naposledy, co jsem ho viděla. A už ho asi nikdy neuvidím.
Stále se vymlouvala, že šije státní znaky na uniformy pro Policii ČR, což je pravda, neboť jsem ji třikrát navštívila ve chvíli, kdy přebírala zakázku. Přebírala to v počtech 600, 800 ks. Nechápala jsem, že nemůže dokončit tak jednoduchý úkon, jakým je udělání dírek na knoflíky a opět odloží mou zakázku a dá přednost našívání státních znaků.
Dnes je 24.4.2008. Je to asi 10 týdnů od poslední zkoušky kabátu, kdy čekám na knoflíky a dírky. Před měsícem nám oznámila, že kabát předala nějaké jiné firmě, odmítla nám říci které, na šití knoflíkových dírek. Každý den, kdy jsme ji navštívili, právě odjížděla pro můj kabát do té jiné firmy a dá nám vědět, že ho přivezla. A my nadále, téměř každý den docházeli do krejčovství Škachová a vždy nám bylo řečeno, že paní v té firmě na dírky si skončila dřív, že paní ve firmě nebyla, že paní má otevřeno jen ve středu a v pátek.
Dne 22.4.2008, kdy syn k ní dorazil, oznámila paní Škachová synovi, že kabát nebude, že ho ta firma zkazila. Syn chtěl kabát vidět a ona, že jim ho tam nechala. Samozřejmě této verzi nevěříme. Já jsem chtěla, aby kabát přivezla, že zkažené dírky je pouze oblast légy, což by šlo jistě přešít, jelikož látky bylo dost, a pokud ne, jistě by se řešení našlo. Dle švadleny je to její zakázka u jiné firmy a ne moje.

Domnívám se, že situace se zadáním ušití dírek jiné firmě je smyšlená, jelikož má paní Škachová, jak tvrdí, firmu i v Německu a mohla dírky jistě ušít na nějakém jiném funkčním stroji a neprodražovat zakázku zadáváním jiné firmě.
Domnívám se, že byl můj kabát výhodně prodán někomu jinému, kdo měl započítanou i mnou zakoupenou látku.
Včera tj.23.4. můj muž a syn šli k paní Škachové s ÚČTENKOU ZA LÁTKU, aby ji proplatila. Velmi nevybíravým způsobem je vykázala z Krejčovství s tím, že můžeme zapomenout na to, že nám dá víc, než 500Kč, protože jsem prý podepsala, že při zničení kabátu budu chtít jen 5OOKč, to však já vůbec nevím. A at´koukají okamžitě odejít, že s nimi nemíní mluvit, protože s nimi nikdy žádnou zakázku neuzavřela.


Přidat komentář

Komentáře k produktu

Seřadit komentáře: od nejstaršího / od nejnovějšího
 • 15:37, 15. 06. 2012

  zákazník (212.79.110.***)

  Nepříjemná ženaka, hrůza, vůbec tam nechodít

 • 04:01, 14. 09. 2010

  Petr Vrabec (89.24.6.***)

  Neuvěřitelná Paní! Vůbec do jejího krejčovství nechoďte,je to hrůza! Podvedla Nás a čeká ji soud.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Obrázky k recenzi

Najdete nás na Facebooku